2019-20 Men's Basketball Schedule

Date Away Home Status Links
November
Sat. 9 Nazareth   Buffalo State   7:00 PM
Tue. 12 Brockport   Morrisville   6:00 PM
  D'Youville   Fredonia   7:00 PM
  Rochester (N.Y.)   Geneseo   7:00 PM
Wed. 13 New Paltz   Farmingdale State   7:00 PM
Fri. 15 Geneseo   SUNYAC TBD   TBA
  Ithaca   Oswego   5:30 PM
  @ Elmira
  Fredonia   Vassar   6:00 PM
  @ Nazareth
  Farmingdale State   Plattsburgh   7:30 PM
  @ Oneonta, N.Y. (Hartwick)
  Medaille   Buffalo State   8:00 PM
Sat. 16 Geneseo   SUNYAC TBD   TBA
  Fredonia   TBA   TBA
  @ Nazareth
Sun. 17 Potsdam   Northern Vermont-Lyndon   2:00 PM
Tue. 19 Hobart   Brockport   5:30 PM
  Fredonia   Waynesburg   6:00 PM
  Geneseo   Alfred   7:00 PM
  Ithaca   Cortland   7:00 PM
  St. Lawrence   Plattsburgh   7:30 PM
  Oswego   Clarkson   7:30 PM
  Williams   Oneonta   7:30 PM
Wed. 20 New Paltz   Sage   7:00 PM
Thu. 21 Plattsburgh   SUNY Poly   TBA
  Oneonta   Hartwick   7:30 PM
Fri. 22 Fredonia   Pitt.-Bradford   7:00 PM
Sat. 23 Houghton   Geneseo   TBA
  Brockport   Medaille   2:00 PM
Mon. 25 Plattsburgh   Skidmore   7:00 PM
Tue. 26 St. John Fisher   Buffalo State   6:00 PM
  Potsdam   Clarkson   6:00 PM
 
December
Fri. 6 Cortland *   Geneseo   7:30 PM
  Oswego *   Brockport   7:30 PM
  Plattsburgh *   Oneonta   7:30 PM
  Potsdam *   New Paltz   7:30 PM
Sat. 7 Oswego *   Geneseo   4:00 PM
  Cortland *   Brockport   4:00 PM
  Plattsburgh *   New Paltz   4:00 PM
  Fredonia *   Buffalo State   4:00 PM
  Potsdam *   Oneonta   4:00 PM
Tue. 10 St. Joseph's (Brkln)   New Paltz   5:00 PM
Wed. 11 Penn St.-Behrend   Fredonia   TBA
Fri. 13 Potsdam   York (N.Y.)   5:30 PM
Sun. 15 Cortland   Eastern   TBA
  @ Miami Shores, Florida
Tue. 17 Cortland   Gwynedd Mercy   TBA
  @ Miami, Florida
 
January
Fri. 3 Alfred   Brockport   5:00 PM
Sat. 4 Penn State Shenango   Fredonia   TBA
  Clarkson   Plattsburgh   2:00 PM
  Oswego   Montclair St.   6:30 PM
  @ Bethlehem, Pa.
Sun. 5 Oswego   Moravian   3:30 PM
Mon. 6 Geneseo   Hamilton   1:30 PM
Tue. 7 Oneonta   Keystone   7:00 PM
  Plattsburgh   Middlebury   7:30 PM
Fri. 10 Geneseo *   Plattsburgh   7:30 PM
  Brockport *   Potsdam   7:30 PM
  Buffalo State *   Cortland   7:30 PM
  Fredonia *   Oswego   7:30 PM
Sat. 11 Fredonia *   Cortland   4:00 PM
  Geneseo *   Potsdam   4:00 PM
  Brockport *   Plattsburgh   4:00 PM
  Buffalo State *   Oswego   4:00 PM
  New Paltz *   Oneonta   4:00 PM
Tue. 14 Fredonia *   Geneseo   12:00 PM
  Buffalo State *   Brockport   4:00 PM
  Oneonta *   Cortland   4:00 PM
  Plattsburgh *   Potsdam   7:30 PM
  Oswego *   New Paltz   7:30 PM
Fri. 17 New Paltz *   Geneseo   7:30 PM
  Plattsburgh *   Buffalo State   7:30 PM
  Oneonta *   Brockport   7:30 PM
  Potsdam *   Fredonia   7:30 PM
Sat. 18 Oneonta *   Geneseo   4:00 PM
  Plattsburgh *   Fredonia   4:00 PM
  New Paltz *   Brockport   4:00 PM
  Potsdam *   Plattsburgh   4:00 PM
  Potsdam *   Buffalo State   4:00 PM
  Cortland *   Oswego   4:00 PM
Tue. 21 New Paltz *   Cortland   7:30 PM
  Oneonta *   Oswego   7:30 PM
Fri. 24 Cortland *   Plattsburgh   7:30 PM
  Buffalo State *   New Paltz   7:30 PM
  Fredonia *   Oneonta   7:30 PM
  Oswego *   Potsdam   7:30 PM
Sat. 25 Brockport *   Geneseo   4:00 PM
  Oswego *   Plattsburgh   4:00 PM
  Buffalo State *   Oneonta   4:00 PM
  Cortland *   Potsdam   4:00 PM
  Fredonia *   New Paltz   4:00 PM
Tue. 28 Geneseo *   Fredonia   7:30 PM
  Brockport *   Buffalo State   7:30 PM
Fri. 31 Plattsburgh *   Geneseo   7:30 PM
  Potsdam *   Brockport   7:30 PM
  Oswego *   Buffalo State   7:30 PM
  Cortland *   Fredonia   7:30 PM
 
February
Sat. 1 Potsdam *   Geneseo   4:00 PM
  Plattsburgh *   Brockport   4:00 PM
  Cortland *   Buffalo State   4:00 PM
  Oswego *   Fredonia   4:00 PM
  Oneonta *   New Paltz   4:00 PM
Tue. 4 Brockport *   Fredonia   4:00 PM
  Geneseo *   Buffalo State   7:30 PM
  Potsdam *   Plattsburgh   7:30 PM
  New Paltz *   Oswego   7:30 PM
Fri. 7 Geneseo *   New Paltz   7:30 PM
  Fredonia *   Plattsburgh   7:30 PM
  Brockport *   Oneonta   7:30 PM
  Buffalo State *   Potsdam   7:30 PM
Sat. 8 Geneseo *   Oneonta   4:00 PM
  Brockport *   New Paltz   4:00 PM
  Buffalo State *   Plattsburgh   4:00 PM
  Oswego *   Cortland   4:00 PM
  Fredonia *   Potsdam   4:00 PM
Tue. 11 Buffalo State *   Geneseo   7:30 PM
  Fredonia *   Brockport   7:30 PM
  Cortland *   Oneonta   7:30 PM
Fri. 14 Plattsburgh *   Oswego   7:30 PM
  Oneonta *   Buffalo State   7:30 PM
  Potsdam *   Cortland   7:30 PM
  New Paltz *   Fredonia   7:30 PM
Sat. 15 Geneseo *   Brockport   4:00 PM
  Plattsburgh *   Cortland   4:00 PM
  New Paltz *   Buffalo State   4:00 PM
  Oneonta *   Fredonia   4:00 PM
  Potsdam *   Oswego   4:00 PM
Tue. 18 Cortland *   New Paltz   7:30 PM
  Oswego *   Oneonta   7:30 PM
Fri. 21 Geneseo *   Oswego   7:30 PM
  New Paltz *   Plattsburgh   7:30 PM
  Brockport *   Cortland   7:30 PM
  Oneonta *   Potsdam   7:30 PM
Sat. 22 Geneseo *   Cortland   4:00 PM
  Oneonta *   Plattsburgh   4:00 PM
  Brockport *   Oswego   4:00 PM
  Buffalo State *   Fredonia   4:00 PM
  New Paltz *   Potsdam   4:00 PM
Tue. 25 Geneseo %   SUNYAC TBD   TBA
Fri. 28 Geneseo %   SUNYAC TBD   TBA
Sat. 29 Geneseo %   SUNYAC TBD   TBA
Date Teams/Event Time Score Links
 
February
Tue. 25 at #3 Seed % @ at #3 7 p.m.
  Game 1 - SUNYAC First Round
  at #4 Seed % @ at #4 7 p.m.
  Game 2 - SUNYAC First Round
Fri. 28 at #1 Seed % @ at #1 7:30 p.m.
  Game 4 - SUNYAC Semifinals
  at #2 Seed % @ at #1 5:30 p.m.
  Game 3 - SUNYAC Semifinals
Sat. 29 at TBD % @ at #1 4 p.m.
  Game 5 - SUNYAC Championship
% Postseason
* Conference
% Post season