2020 Women's Lacrosse Schedule

Date Away Home Status Links
February
Sat. 22 Rensselaer   Oneonta   1:00 PM
  Denison   Geneseo   1:00 PM
Sun. 23 Denison   Brockport   2:00 PM
Wed. 26 William Smith   Geneseo   3:00 PM
  Nazareth   Buffalo State   4:00 PM
  Utica   Oswego   4:00 PM
  Morrisville *   Oswego   4:00 PM
Fri. 28 Clarkson   Potsdam   12:00 PM
Sat. 29 SUNY Canton   Plattsburgh   12:00 PM
  Oneonta   Farmingdale State   1:00 PM
  Utica   New Paltz   1:00 PM
  Oswego   William Smith   1:00 PM
  Potsdam   SUNY Poly   1:00 PM
  Mount Union   Fredonia   1:00 PM
  Ithaca   Cortland   1:00 PM
  Rochester (N.Y.)   Geneseo   4:00 PM
 
March
Tue. 3 Cortland   Union (N.Y.)   4:30 PM
Wed. 4 Potsdam   Wells   3:00 PM
  Plattsburgh   Norwich   4:00 PM
  Medaille   Buffalo State   4:00 PM
  St. Joseph's (L.I.)   New Paltz   4:00 PM
  Clarkson   Oswego   4:00 PM
Fri. 6 Potsdam   Morrisville   3:00 PM
Sat. 7 Fredonia   Albright   11:00 AM
  Mt. St. Vincent   Plattsburgh   12:00 PM
  Ithaca   Brockport   12:00 PM
  Hartwick   New Paltz   12:00 PM
  Oswego   Lycoming   12:00 PM
  Geneseo   Clarkson   12:00 PM
  Buffalo State   Allegheny   1:00 PM
  Oneonta   Union (N.Y.)   1:00 PM
Sun. 8 Fredonia   SUNY Poly   12:00 PM
Mon. 9 Norwich   Oneonta   12:00 PM
  @ Hilton Head, S.C.
Tue. 10 Potsdam   Husson   9:30 AM
  @ Hilton Head, S.C.
  Northwestern-St. Paul   Oneonta   2:30 PM
  @ Hilton Head, SC
  New Paltz   Stockton   4:00 PM
  Plattsburgh   Castleton   6:00 PM
Wed. 11 Oswego   St. Lawrence   4:00 PM
  Cortland   St. John Fisher   4:00 PM
  Fredonia   D'Youville   5:00 PM
Thu. 12 Potsdam   Norwich   9:30 AM
  @ Hilton Head, S.C.
  New Paltz   Farmingdale State   1:00 PM
Fri. 13 Bard   Plattsburgh   5:00 PM
Sat. 14 Brockport   Salisbury   11:00 AM
  Cortland   Franklin & Marshall   12:00 PM
  @ Sparks, Md.
  Morrisville   Buffalo State   1:00 PM
  Elmira   Potsdam   1:00 PM
Sun. 15 New Paltz   Colorado Col.   3:00 PM
  Keene St.   Geneseo   4:00 PM
  @ Engelwood, Fla.
  Sewanee   Fredonia   10:00 PM
  @ Redlands, Calif. (Redlands)
Tue. 17 Concordia Wisconsin   Geneseo   12:30 PM
  @ Engelwood, Fla.
  Hartwick   Plattsburgh   2:00 PM
  D'Youville   Buffalo State   4:00 PM
  Fredonia   Redlands   10:00 PM
Wed. 18 New Paltz   JWU (Denver)   3:30 PM
  St. John Fisher   Oswego   4:00 PM
  Oneonta   Hamilton   5:00 PM
Sat. 21 Buffalo State   Western Conn. St.   TBA
  @ Clearwater, FL
  Fredonia *   Oswego   12:00 PM
  Cortland   Salisbury   12:00 PM
  Potsdam *   Oneonta   12:00 PM
  New Paltz *   Plattsburgh   1:00 PM
Tue. 24 Cortland   Nazareth   4:00 PM
Wed. 25 Brockport *   Buffalo State   4:00 PM
  Geneseo *   Fredonia   4:00 PM
  Oneonta *   New Paltz   4:00 PM
  Plattsburgh *   Potsdam   4:00 PM
Sat. 28 Brockport *   Plattsburgh   12:00 PM
  Geneseo *   Oneonta   12:00 PM
  Fredonia *   Cortland   12:30 PM
  Oswego *   Potsdam   1:00 PM
  Buffalo State *   New Paltz   1:00 PM
Tue. 31 Oneonta   Hartwick   4:00 PM
 
April
Wed. 1 Cortland *   Potsdam   4:00 PM
  Oswego *   Brockport   4:00 PM
  Buffalo State *   Fredonia   4:00 PM
  Sage   Plattsburgh   4:00 PM
  St. John Fisher   Geneseo   4:30 PM
Sat. 4 New Paltz *   Geneseo   11:00 AM
  Plattsburgh *   Oswego   12:00 PM
  Potsdam *   Fredonia   1:00 PM
  Cortland *   Buffalo State   1:00 PM
  Oneonta *   Brockport   1:00 PM
Tue. 7 Clarkson   Plattsburgh   4:00 PM
Wed. 8 Nazareth   Brockport   TBA
  Buffalo State *   Geneseo   4:00 PM
  Cortland *   Oneonta   4:00 PM
  Potsdam *   New Paltz   4:00 PM
Fri. 10 Oswego *   Oneonta   3:00 PM
  Fredonia   SUNY Canton   4:00 PM
Sat. 11 Geneseo *   Cortland   12:30 PM
  Fredonia *   Plattsburgh   1:00 PM
  Buffalo State *   Potsdam   1:00 PM
  Brockport *   New Paltz   1:00 PM
Wed. 15 Fredonia *   Brockport   4:00 PM
  Geneseo *   Oswego   4:00 PM
  Plattsburgh *   Cortland   4:00 PM
  St. John Fisher   Oneonta   4:00 PM
Sat. 18 Potsdam *   Geneseo   1:00 PM
  New Paltz *   Oswego   1:00 PM
  Oneonta *   Fredonia   1:00 PM
  Plattsburgh *   Buffalo State   1:00 PM
  Cortland *   Brockport   3:00 PM
Tue. 21 Potsdam   SUNY Canton   4:00 PM
Wed. 22 Hilbert   Fredonia   4:00 PM
  Brockport *   Geneseo   4:00 PM
  Oswego *   Buffalo State   4:00 PM
  Oneonta *   Plattsburgh   4:00 PM
  New Paltz *   Cortland   4:00 PM
Sat. 25 Plattsburgh *   Geneseo   11:00 AM
  Potsdam *   Brockport   12:00 PM
  Cortland *   Oswego   1:00 PM
  New Paltz *   Fredonia   1:00 PM
  Buffalo State *   Oneonta   1:00 PM
Date Teams/Event Time Score Links
 
April
Tue. 28 at #3 Seed % @ at #3 4 p.m.
  Game 2 - SUNYAC First Round
  at #4 Seed % @ at #4 4 p.m.
  Game 1 - SUNYAC First Round
 
May
Fri. 1 at #1 Seed % @ at #1 12:30 p.m.
  Game 3 - SUNYAC Semifinals
  at #2 Seed % @ at #1 4 p.m.
  Game 4 - SUNYAC Semifinals
Sat. 2 at TBD % @ at #1 1 p.m.
  Game 5 - SUNYAC Championship
% Postseason
* Conference